ازن برای سلامتی بدن انسان

تاریخچه  ازن درمانی برای چندین دهه به طور کامل مورد استفاده قرار گرفته است. اثرات آن ثابت شده، سازگار و با حداقل عوارض جانبی درپزشکی به خوبی مستند شده است. استفاده ازازن برای ضد عفونی و درمان بیماری، در حدود ۱۵۰ سال برای درمان عفونت ها، زخم ها و بیماری های متعدداستفاده شده است وهمچنین برای ضد عفونی آب آشامیدنی درقرنهای گذشته استفاده می شد . ازن برای از بین بردن ۱۱۴ بیماری درجهان شناخته شده است . ازن درمانی از سالهای قبل در ایالات متحده اختراع شد و سپس در سال ۱۸۹۶ نیکولا تسلا اولین ژنراتور برای درمان استفاده کرد“وشرکت تسلا اوزون” تأسیس شد. در طول جنگ جهانی اول پزشکان توسط ازن توانستن به طور موضعی برخواص ضد باکتری ودرمان عفونت وهمودینامیکی وخواص ضد التهابی ازن پی ببرن  .

سارس و ازن
SARS ازن یک مولکول غنی از انرژی طبیعی است که مشتمل بر خواص فیزیکی، شیمیایی و بیولوژیکی منحصر به فرد است که نشان دهنده  یک استاندارد برای نقش احتمالی در درمان دارد. با توجه به انرژی بیش از حد موجود در مولکول ازن بر خلاف گزینه های ضد ویروسی موجود در ارگانیسم امروزه اثربخشی کل ژنوتیپ و طیف زیرتیپ سارس را نشان دهد.

تحریک متابولیسم اکسیژن: ازون درمانی باعث افزایش میزان گلیکولیز خون قرمز خون می شود. این منجر به تحریک دی فسفل گالسرات می شود  همچنین باعث ATP افزایش مقدار اکسیژن آزاد شده به بافت ها می شود. تحریک تولید آنزیم هایی که به عنوان دارنده های رادیکال آزاد و محافظ های دیواره C می شود و به سیتوکروم NADH کاهش قابل توجهی در القا می شود .عمل ازن در متابولیسم باعث افزایش تولید اینترفرون و بزرگترین تولید فاکتور نکروز تومور و اینترلوکین وباعث فعال سازی سیستم ایمنی بدن می شود.

 

ملکول ازن یک مهار کننده گلیکومایک و ضد التهابی است.   Biomosiamose به منظور بررسی اثر بروساموز بر روی نوتروفیل های  خلط بیماری ای که حاوی سلول های التهابی مانند آسم هستند موثر است. همچنین  آخرین به روز رسانی استفاده از ازن توسط  Revotar Biopharmaceuticals AG ارزیابی شد، مطالعه توسط (COPD) برای اثربخشی و ایمنی آن در درمان بیماری انسدادی مزمن ریویClinicalTrials.gov GlaxoSmithKline   و همچنین در افراد مبتلا به اسهال استنشاق (SB-656933-AAA) مورد بررسی قرارگرفت واثرات ازن برروی اینگونه بیماران نتیجه بخش بود.

 

 

 

درمانی برای کنترل درد در استئوآرتریت زانو: ازن در حال حاضر برای اثربخشی آن در کاهش درد در بیماران مبتلا به استئوآرتریت زانو مورداستفاده قرار میگرد.

 

 

 

 

تأثیر درمان ازن برای دیسک کمر انسانی: ازن نیز برای نفوذ و اثربخشی آن در مقایسه با میکرو دیسککتومی در درمان دیسک کمر انقباضی و معیارهای جراحی مورد استفاده قراگرفته است .

 

 

 

 

 

 

 

ازن به عنوان یک عامل ضد باکتری برای درمان عفونت های دهان میباشد بنابراین قرار گرفتن در معرض ۱۰ تا ۳۰ ثانیه برای کشتن شمار قابل توجهی از باکتری موثر بود.

 

 

ازن تنظیم کنند دستگاه ایمنی بدن است

بدان معنی‌ که وقتی‌ دستگاه ایمنی بیش از حد فعال می شود (مثلا در بیماریهای خود ایمنی) باعث آرام شدن سیستم ایمنی شده و برعکس وقتی‌ دستگاه ایمنی کمتر از حد معمول فعال است مثلا در سرطان یا ایدز یا عفونت‌های مزمن، اوزون آن را فعال می نماید.این توانایی منحصر به فرد اوزون از اثر اوزون بر غشا گلبول‌های سفید منشأ می‌گیرد که باعث ترشح سیتوکینها (گاما اینترفرن، اینترلوکین) از آنان می شود. هنگامیکه مقادیر بسیار ناچیز اوزون به بدن اعمال می گردد سیستم مقاومتی بدن تحریک می گردد بدین معنی که اوزون سیستم ایمنی بدن را باز فعال می کند.در پاسخ به این فعال سازی ، سیستم ایمنی مولکول های خاصی بنام سیتوکین را که نقش پیام رسان دارند تولید می کند. این پیام رسان ها به نوعی سایر سلول های سیستم ایمنی را آگاه ساخته و آبشاری از تغییرات مثبت را در سراسر سیستم ایمنی براه انداخته که منجر به مقاومت در برابر بیماریها و بهبود می شود . این بدین معنی است که استفاده از اوزون طبی برای فعال سازی سیستم ایمنی افرادی که دچار کاهش یا اختلال عملکرد سیستم ایمنی بدن هستند بسیار مفید است

ازن باعث افزایش جذب اکسیژن توسط سلولها به وسیله تحریک آنزیم دیفسفوگلیسراتDPG  می شود
دیفسفوگلیسرات مسؤل آزاد شدن اکسیژن از همگلوبین و جذب آن توسط سلول‌ها می‌باشد. در نبود یا کمبود میزان کافی‌ دیفسفوگلیسرات سلول‌های ما دچار محرومیت از اکسیژن میشوند، مشکل شایعی که در افراد دیابتی و کسانی که بیماریهای مزمن دارند وجود دارد.

ازن باعث بهبود گردش خون می شود
این کار را با افزایش دادن خاصیت جاری بودن خون به عنوان یک مایع انجام میدهد. رقیق تر بودن خون باعث افزایش امکان رسیدن آن به مویرگ‌های انتهایی می شود جایی‌ که سلول‌ها میزان بیشتری از اکسیژن را دریافت می‌نمایند. بسیاری از بیماران با وضعیت‌های التهابی مزمن ،گردش خون مختل دارند.

از توانایی ازون در تحریک گردش خون برای درمان اختلالات گردش خون و ارتقاء بازسازی اعضای مختلف بدن استفاده می گردد . ازون با درمان اختلالات گردش خون محیطی بویژه در سالمندان باعث بهبود عملکرد ذهنی و جسمی آنان می گردد، همچنین در افراد مبتلا به دیابت موجب بهبود گردش خون محیطی شده و علایم نوروپاتی در اندام ها را کاهش داده و از وقوع عواقبی همچون زخم های دیابتی بنحو بسیار موثری جلوگیری می نماید

ازن قابلیت سیستم آنتی اکسیدان بدن را افزایش می دهد

 با وجود اینکه مولکول ازن خود یک اکسیدان قوی است ولی اثر آن بر سیستم آنتی اکسیدانی حتی بیشتراز ویتامین C میباشد. بسیاری از بیماران با مشکلات مزمن کمبود قابلیت سیستم آنتی اکسیدانی دارند..

ازن یک محرک میتوکندری است
علت اصلی‌ و زمینه ساز اکثر بیماریهای دژنراتیو از دیابت تا مشکلات قلبی کاهش تولید انرژی میتکوندریال است. میتوکندری درواقع موتور اصلی تمام سلول ها برای ادامه حیات است و درصورت عملکرد صحیح میتوکندری ها سلول نیز در سلامت کامل خواهد بود. اوزون طبی مشخصاً دارای توانایی بسیار بالا در از بین بردن باکتری ها ، قارچ ها و ویروس ها می باشد.از این رو برای ضد عفونی کردن زخم ها و به همین ترتیب برای درمان بیماریهای ناشی از عوامل عفونی بکار برده می شود .

 

وصدها بیماریهای دیگر که ازن میتواند آنها را از بین ببرد ودرحال بررسی وانجام آزمایشات ومطالعات انجمنها وموسسات ودانشگاههای کل جهان میباشد ……..

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *