استفاده از ازن در صنعت آرایشی وبهداشتی

کاربرد ژنراتور ازن در کارخانه لوازم آرایشی 

به طور کلی کارخانه های لوازم آرایشی برای استریل کردن از نور ماوراء بنفش سنتی استفاده می کنند که معایب زیادی دارد. پرتوهای فرابنفش فقط هنگامی که در سطح جسم تابش می شوند و به سطح مشخصی از شدت تابش می رسند ، اثر ضد باکتری دارند. در نتیجه شدت اشعه ماوراء بنفش به مراتب کمتر است ، به خصوص در مسافت طولانی. تابش زاویه مرده بزرگی را ایجاد می کند. عقیم سازی اشعه ماوراء بنفش نیاز به یک دوره طولانی از عمل دارد. ضد عفونی اشعه ماوراء بنفش دیگر انتخاب اصلی ضد عفونی در کارخانه های لوازم آرایشی نیست.

برای جایگزینی مواد ضد عفونی کننده سنتی ، ضد عفونی ازن هیچکونه زاویه مرده ندارد وهمچنین درعقیم سازی سریع ، عملکرد تمیز و ضد عفونی کننده و پاک کننده مناسب دارد. مواد اولیه هوا یا اکسیژن است و هیچ آلودگی ثانویه ندارد .

ژنراتور ازن صنعتی به طور گسترده ای در کارگاه های آرایشی ، برای ضد عفونی کردن محیط فضایی و تولید آب مورد استفاده قرار می گیرد تا از ایمنی و کیفیت محصولات اطمینان حاصل شود.برنامه های کاربردی ژنراتور ازن در تولیدات موادآرایشی وبهداشتی بشرح ذیل میباشد :

۱- هوای موجود در کارگاه را تمیز و ضد عفونی میکند :

از آنجا که مواد آرایشی مواد شیمیایی هستند ، بو ، گرد و غبار و باکتری های موجود در هوا را به خود میگیرن که باید ضد عفونی شوند. ضد عفونی ازن از طریق سیستم تهویه مطبوع مرکزی برای ضد عفونی کامل فضای کار و مجاری تهویه هوا ، استفاده میشود تاباکتری هایی که ممکن است در طول استفاده طولانی مدت از سیستم های تهویه مطبوع رشد کنند ، جلوگیری کند. از آنجا که ازن نوعی گاز است ، از نفوذپذیری برای نفوذ در همه جا ، بدون زاویه مرده و ضد عفونی سریع برخوردار است. انتخاب ژنراتور ازن با غلظت بالا میتواند دوره ضد عفونی مواد آرایشی وبهداشتی را تا چند دقیقه (ده دقیقه) انجام دهید .

۲٫ تجهیزات و ظروف آرایشی را ضد عفونی میکند:

با توجه به تبدیل انواع مختلف محصولات در فرایند تولید ، ضد عفونی تجهیزات کنسرو شده بسیار ضروری است. محل نهایی آرایشی وقتی به صورت بسته بندی درظروف قرار میگیرند باید به موقع توسط ازن ضد عفونی شود تا از استفاده از باکتری های ترک آب تمیز جلوگیری شود.این عمل باعث کارآیی و بالابردن کیفیت محصوا آرایشی وبهداشتی میشود .

۳٫ سطح شیء را استریل میکند:

مواد اولیه از انبار وقتی وارد کارگاه می شوند ، حامل باکتری میباشند  ضد عفونی به موقع با ازن. ابزار و سایر موارد استفاده شده در فرایند تولید را حداقل ممکنه میرساند.

۴ ، ضد عفونی آب  :

مولد ازن می تواند آب را کاملا ضد عفونی کند. این ماده می تواند اجزای مضر موجود در آب را تخریب کرده و ناخالصی هایی نظیر فلزات سنگین و مواد مختلف آلی ، آهن ، منگنز ، سولفید ، فنل ، فسفر آلی و کلر آلی را از بین ببرد. سیانید و غیره نیز می تواند آب را از بین ببرد ، بنابراین استفاده از آب ازن می تواند به عنوان هدف اصلی تصفیه آب این مراکز تولید قرارگیرد . ضد عفونی خط لوله آبرسانی می تواند از رشد میکروبی در خط لوله جلوگیری کرده و از ایمنی آب اطمینان حاصل کند.ازن نقش مهمی در تولید لوازم آرایشی ایفا کرده است. در مقایسه با سایر روشهای ضدعفونی کننده ، تولید ازن مزایای اقتصادی ، راحتی ، عملی بودن و راندمان بالا را دارد و این باعث کاهش هزینه های تولید می شود.

 

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.