استفاده از ازن درتسویه خون

استفاده از ازن در خون :

ازن توسط سه اتم اکسیژن (O3) ساخته شده و وزن مولکولی آن ۴۸۰۰۰ است. ازن دارای یک ساختار چرخه ای با فاصله در بین اتم های اکسیژن ۱٫۲۶ A است و در حالت تعادل پویا در چندین حالت مسطح وجود دارد. محلول آن (میلی لیتر) در ۱۰۰ میلی لیتر آب در ۰ درجه سانتیگراد میباشد .ازن یا اکسیژن به ترتیب ۴۹٫۰ میلی لیتر یا ۴٫۸۹ (ده برابر کمتر) است. در نتیجه ، حلالیت بزرگ ازن در آب ، واکنش سریع آن را با هرگونه ترکیبات محلول و بیومولکولهای موجود در مایعات بیولوژیکی امکان پذیر می کند. از بین عوامل اکسیدان ، ازن پس از فلورین و پرسولفات سومین عامل واکنش بالامیباشد ، ازن از طریق اکسیژن خالص از طریق فرایند اندوترمیکی که توسط شیب ولتاژ بسیار زیاد مستقر در بین الکترودهای لوله پیرکسی تشکیل می شود:

۳O2 —- 2O3 —- 68.400 کال

این واکنش برگشت پذیر است و در نتیجه ازن به سختی قابل ذخیره نیست. یک تولید کننده طبیعی ازن پزشکی از غلظت ازن معادل ۱ تا ۱۰۰ میکروگرم بر میلی لیتر استفاده می کند اما برای اهداف پزشکی از غلظت ازن ۱۰ تا ۴۰ میکروگرم در میلی لیتر استفاده می شود. در حقیقت ازن با دوزهایی از ۱۰ تا ۴۰ میکروگرم بر میلی لیتر با دقت با یک سرنگ شیشه جمع آوری می شود. ازن كه از نظر ميكروگرم بر ميلي ليتر اندازه گيري مي شود ، با احتياط زيادي  براي استفاده مستقيم در ارتوپدي به كار مي رود. در همه موارد ، از دوزهای پایین ازن استفاده می شود زیرا فقط برای تحریک حداقل استرس اکسیداتیو که برای القاء درپزشکی لازم و ضروری میباشد .

استفاده ازن در بیماریهای سیستمیک (خون اوزون دار)

ازن درمانی با خون بیمار ترکیب میشود و این نکته حائز اهمیت است که خون انسان دارای (هم پلاسما و هم سلول) تعداد زیادی آنتی اکسیدان از جمله اسید اوریک ، اسید اسکوربیک ، سیستئین ، گلوتاتیون ،

آلبومین ، برخی پروتئین های کلاتی مانند آلبومین (CYS 34) و آنزیم هایی از این قبیل هستند .درحقیقت به عنوان کاتالاز ، سیستم ردوکس GSH ، NADPH و سوپراکسید دیسموتازها (SOD). ارتباط آنتی اکسیدان ها در پلاسما بسیار زیاد است و امکان انجام ازن درمانی را فراهم می کند.  ۱۰۰ میلی لیتر خون انسان می توان حدود ۵ میلی گرم در دسی لیتر اسید اوریک ، ۱٫۵ میلی گرم در دسی لیتر اسید اسکوربیک ، آلبومین حاوی سیستئین ۳۴ و یازده گروه nucleophilic میباشد. بنابراین ، انواع آنتی اکسیدان های خارج سلولی و درون سلولی قادر به توضیح چگونگی مقادیر ترکیبی ازن با نتایج تحریک سیستم بیولوژیکی بدون اثرات مضر دارند. تعداد زیادی از مطالعات تجربی گزارش داده اند که ۳۰درصد آنتی اکسیدان در رابطه با دوز ازن بین ۱۰ تا ۴۰ میکروگرم بر میلی لیتر درخون کاهش مییابد .علاوه بر این ، این کاهش جزئی به لطف بازیافت اسید هیدرواسوربیک ، و GSSG ، ویتامین E رادیکال ، رادیکال NAD در مدت ۲۰ دقیقه در داخل بدن اصلاح می شود. نتیجه گیری اول این است که ما می توانیم با اطمینان ازن درمانی انجام دهیم زیرا یک دوز کوچک ازن کاملاً توسط سیستم قوی آنتی اکسیدانی خون کنترل می شود. در نتیجه ما بازسازی سریع آنتی اکسیدان را اندازه می گیریم واین درحقیقت یک سیستم آنتی اکسیدانی نرمال را نشان می دهد.

ازمزایای مهم ازن در گردش خون عبارتند از:

  • مزایای ازن بر روی بدن می توان به تقویت سیستم ایمنی بدن .
  •  تحریک گلبول های سفید .
  • جلوگیری از عفونت و نقص سیستم ایمنی با از بین بردن قارچ ها ، باکتری ها و ویروس ها اشاره کرد.
  • همچنین به مقابله با جهش سلولی کمک می کند و از این طریق از برخی از انواع سرطان جلوگیری می کند.
  • درحقیقت  به گلبولهای قرمز در انتقال اکسیژن کمک می کند و گردش خون و عملکرد کلی سلول ها را بهبود می بخشد.
  • علاوه بر داشتن یک آنتی اکسیدان قدرتمند در از بین بردن سموم کمک می کند.

با توجه به مزایای متعدد آن ، بسیاری از برنامه های درمانی برای ازن درمانی وجود دارد. ازن مورد استفاده در درمان با اکسیژن مخلوط میشود و به منطقه درمان تزریق میگردد  ، برخی از کاربردهای رایج استفاده از ازن شامل تزریق زیر جلدی برای درمان درد و التهاب در مناطق موضعی مانند مفاصل و ماهیچه ها است. ازن میتوانید بعنوان دارو به صورت وریدی با محلول نمکی قابل تزریق است و می تواند برای درمان واریس و سایر مشکلات گردش خون تزریق شود.

همچنین از ازن درمانی برای مقابله با مشکلات پوستی مانند ویروس تبخال ، اگزما ، آکنه و جوش ها استفاده میشود و حتی می تواند برای پاک کردن جای زخم نیز استفاده شود. به طور کلی ، درمان پوست ازن با استفاده از یک روش دمیدن موضعی با اکسیژن و ازن یا سونا با بخار ازن انجام می شود.ازن درمانی نیز برای کاهش وزن بسیارموثر میباشد در صورت ترکیب با یک رژیم غذایی مناسب و عادات سالم ، می تواند به شما در رسیدن به وزن ایده آل یا حتی مقابله با چاقی کمک کند.در واقع چاقی و عادتهای مضر مانند استعمال سیگار و الکل و فست فود منجر به از بین رفتن اکسیژن و تجمع سموم در بدن می شود. بنابراین ازن یک متحد عالی برای کاهش وزن و از بین بردن سمیت است.تمام این مزایا و موارد دیگر می تواند به شما در بهبود سلامتی خود فقط با چند جلسه از ازن کمک بگیرید.

 

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *