استفاده از ازن در التهابات کلیه

مؤثرترین معیار درمانی برای بیماران مبتلا به بیماری کلیوی مرحله نهایی که به دیالیز نیاز دارند ، هنوز پیوند کلیه است. انواع سرکوب کننده سیستم ایمنی مؤثر وجود دارد که توانایی های قدرتمندی در کنترل رد حاد در دوره بعد از عمل پیوند کلیه را نشان می دهد. یکی از عوامل اصلی مضرات آسیب مجدد به ایسکمی است. آسیب خونرسانی مجدد ایسکمی شامل یک فرآیند پاتولوژیک پیچیده است که شامل بسیاری از فاکتورها از جمله آسیب استرس اکسیداتیو ، پاسخ التهابی داخل سلولی ، آپوپتوز سلولی و نکروز ، اضافه بار کلسیم و غیره است. بنابراین ، اقدامات درمانی که می تواند واکنش التهاب و آسیب استرس اکسیداتیو را کاهش دهد ممکن است برای بهبود عملکرد کلیه آلوگرافت کلیه مفید باشد.ازن به عنوان نوعی گاز اکسید کننده قدرتمند ، که به طور گسترده در ضد عفونی آب و مواد غذایی کاربرد دارد. برخی از گزارش ها نشان می دهد که ازن توانایی های بی شماری دارد ، ازون درمانی می تواند برای درمان زخم آلوده و آمپیروز استفاده شود. علاوه بر این ، تحقیقات نشان داده اند که ازن درمانی می تواند عملکرد سیستم آنتی اکسیدانی را تقویت کند ، که می تواند آسیب ناشی از استرس اکسیداتیو را کاهش دهد.

محافظت از کلیه ها  

 در مورد سودمند بودن ازن در مقابل اقدامات سم شناسی  هنوزه بحث برانگیز بوده بطوریکه اگر O ۳ به طرز عاقلانه ای  دقیق تعیین شده مورد استفاده قرار گیرد ، باعث ایجاد اثرات سمی نمی شود. تعداد کمی از کاربردهای بالینی مرتبط نشان می دهد که اکسیژن-ازون  (OA ، یعنی تزریق دوباره آهسته خون اتولوگ که قبلاً در معرض مخلوط O ۲ / O ۳ قرار گرفته بود ) ، در اختلالات قلبی عروقی و ایسکمی بافتی مفید است ، و همچنین عفونت های ویروسی را از طریق تحریک سیستم ایمنی بدن حمایت می کند . 

سلول های اندوتلیال به عنوان اهداف انتخابی از اثرات مولکولی مثبت ازن و گونه های مشتق شده آن پیشنهاد شده است . O2 / O3 می تواند به صورت محلی میزان O2 را برای سلولهای اندوتلیال افزایش داده و از مقاومت آنها در برابر اختلال در عملکرد جلوگیری کند ، بنابراین به محافظت ارگان ها از آسیب ISC / R کمک می کند.

 

تاثیر ازن برکلیه بیماران هپاتیت 

یکی از دلایل مرگ و میر هپاتیت شدید عارضه آسیب کلیوی یا سندرم کبدی است. اثرات سیستم ازن درمانی پزشکی بر فعالیت پلاسما (PRA) ، آنژیوتانسین  (AII) ، آلدوسترون (ALD) قابل مشهود بوده بطوریکه در درمان اولیه برای بیماران مبتلا به هپاتیت مزمن شدید می تواند باعث کاهش سطح PRA ، AII و ALD به طور چشمگیری در جریان خون کلیوی شود و از آسیب های کلیوی  تا حدی جلوگیری کرده و میزان بقای بیماران را بهبود میبخشد.تجویز ازن با انسولین نشانگرهای استرس اکسیداتیو را کاهش داده و فعالیت آنزیم آنتی اکسیدانی کلیه را بهبود می بخشد و کاربردهای بالقوه آن را در رژیم درمانی بیماران دیابتی برجسته می کند .

 

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.