بهداشت حوضچه های پارکهادرسطح شهر

زیست کشها

بیوکسیدها مواد شیمیایی هستند که همانطور که جلبک ها راازبین میبرد  بنابراین مقادیری از سم را برای مبارزه با جلبک ها دفع می کند ، اما این امر باقیمانده های شیمیایی را پشت سر می گذارد.

ازن می تواند برای مقابله با انواع جلبگ ها از جمله سیانوباکتری ها (جلبک های آبی) استفاده شود. باید این نکته را در نظر گرفت که از دوز مناسب استفاده می شود ، از آنجا که ازن جایگزین سازگار با محیط زیست برای مبارزه با جلبک ها است. در بسیاری از موارد ، مصرف انرژی به میزان قابل توجهی پایین تر از سیستم UVC است.

ازن بهترین روش برای مبارزه با جلبک میباشد:

متخصصان آب معتقد هستن که در مناطق مستعد جلبک در حال  حاضر ازن به عنوان بهترین راه برای دفع سموم جلبک ها حوضچهای شهری وصنعتی واستخرها میباشد .

مایکل بیزلی ، سرپرست شهر Oregon ، OH ، می گوید این یک روش درمانی مطلوب در شهرداری وی است.بیزلی گفت: “درمان ازن واقعاً بهترین روش در حال ظهور برای مقابله با آبهای سطحی است.”

داگ واگنر ، سرپرست تصفیه آب ،میگوید اثربخشی ازن برای دفع سموم جلبرگها تأکید کرده.وی گفت: “هنگامی که ازن به درمان اضافه شد ، می توانید هرگونه احتمال ابتلا به میکروسیستین در آب شیر را از بین ببرید.

همچنین  این سیستم جدید باعث کاهش سطح کلر در آب آشامیدنی خواهد شد.دانشمندان محیط زیست معتقد هستن كه ازن كمتر از محصولات ضد عفونی كننده ، معروف به تری هالومتان ها تولید می كند. سازمان حفاظت محیط زیست خاطرنشان کرده: که ازن یکی از قویترین ضد عفونی کننده های موجود برای تصفیه آب آشامیدنی است.

به گزارش سی ان ان ، مقامات اورگان دو سال پیش درگیر بحران جلبک هاشدند ، هنگامی که حدود ۴۰۰۰۰۰ نفر از ساکنان به دلیل آلودگی جلبک ها بیش از دو روز قادر به استفاده از آب خود نبودند. آب ورودی شهر از دریاچه اری تامین میشد ،  با رسیدن آب به تصفیه خانه اورگان ، ازن با برق ترکیب میشد تا آلودگی های ارگانیک موجود در آب را به قطعات کوچکتر شکسته میشد و آنچه باقی می ماند از طریق تصفیه بیولوژیکی ازبین میرفت . این سیستم درازبین بردن  جلبرگهارا در حدود هشت دهم ثانیه کاهش می داد.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *