پیدایش اولیه ازن

ازن در سال ۱۷۸۵توسط فیزیکدان هلندی مارتینوس ون ماروم (۱۸۳۷-۱۷۵۰)کشف شد که از بوی عجیب و غریبی را که در نزدیکی دستگاههای الکترواستاتیک ایجاد شده بود کشف کرد اما تا ماه مه ۱۸۴۰ کیمیافریدریش شونبین (۱۷۸۶-۱۸۶۸)شیمیدان آلمانی کریستین فریدریش شونباین (۱۸۶۸-۱۷۹۹) ازن را تولید کرد.

Schonbein پسر دیرفروتن بود که مجبور بود از سن نوجوانی کارکند تا بتواند از۸خواهر و برادرش حمایت کند او با عزم و اراده قوی دررشته فیزیک وشیمی تحصیل کرد و در یک کارخانه شیمیایی در آرالانگن کار کرد .تولید ازن توسط موادشیمیایی که بیان کرد اگرچه فیزیکدانان و شیمیدانها هیچ ایده ای از وجود ازن درآن زمان نداشتند اما liebig  یکی از همکاران schonbein پیشنهاد اصلاح اکسیژن ازن راداد وبلاخره اولین ژنراتوراوزن توسط ورنرفون زیمنس درآلمان درسال ۱۸۵۷توسعه یافت .

 

 

درسال ۱۸۵۷ورنر فون زیمنس نخستین لوله الکتریکی برتر را ساخت که با آن kleinmann  نخستین تلاش را برای از بین بردن میکروارگانیسم ها و اولین انفجار گاز در حیوانات وانسانها انجام داد.

 

 

درسال ۱۸۷۰,دکترلندر انتشار نخستین اثر بیولوژیکی عملی مربوط به ضدعفونی آب را منتشرکرد.کشف خواص ضدمیکروبی پزشکی ازن انقلابی بزرگی برای ازبین بردن میکروب ایحاد کرد بطوریکه ۷۰سال بعداز ظهور ازن سیلین کشف شد .

 

 

درآلمان پس از شروع جنگ جهانی دوم دکتر ولف کتاب ازون پزشکی منتشر کرد که از آن به عنوان کتب مقدس یاد میشد دراین کتاب از ازون به صورت کلاسیک برای درمان استفاده میشد .با وحود سودآوری آشکار ازون بعنوان یک روش شفابخش برای بیماریهای عفونی استفاده میشد .

 

 

 

علاوه بر این در سال ۱۹۴۰ اداره غذا وداروی آمریکا(FDA) تولید ژنهای پزشکی ازون را آغاز کردوصنعت داروسازی خودراارتقا داد .

درسال ۱۹۶۱ دکترهانس والف در تمرین خوددرمان اصلی وجزیی ریه را معرفی کرد .در اوایل سال ۷۰ انجمن ازون درمانی در آلمان پایه ریزی شد ودر ابتدای کاربیانیه های ازازون برای پوکی استخوان وسایر بیماریها صادر کردن  .

درسال ۱۸۷۰برای اولین باربرای درمان خون به وسیله  C.Lender  در آلمان انجام شد.

در سال ۱۸۸۰ ، اولین درمان آمریکایی از درجه پزشکی توسط دکتر جان H. Kellogg در سونا بخار ازن در Battle Creek، میشیگان sanitarium بود.

درسال ۱۸۸۱ دکتر کلوگ برای ضد عفونی کردن استفاده کرد  ودرکتاب خوددرباره ازبین بردن مریضی دیفتری توسط اوزن اشاره نموده است

درسال ۱۸۸۵ انجمن پزشکی فلوریداتوسطدکترچارلزجی ،کنورث ،MD  جزئیات استفاده از ازن برای اهداف درمانی درکتاب “دکترازن”منتشرکردن .

دراکتبرسال  ۱۸۹۳اولین واحدهای تصفیه آب درجهان بااستفاده ازاوزن درOusbaden هلند نصب شدوامروزه بیش از۳۰۰۰ شهردرسرتاسرجهان ازاوزن برای تمیزکردن آب وفاضلاب استفاده می کنند.

 

درسپتامبر۱۸۹۶ نیکلاتسلا نابغه الکتریکی اولین دستگاه ازن خود را تولید کردوهمچنین استفاده از ازن در روغن زیتون اوونوتولیدکرد و آن رابه پزشکانnaturopaths فروخت .

درسال ۱۸۹۸موسسه اکسیژن درمان در برلین توسط thauerkauf وluth آغاز شد.آنهاباترکیب ازن بامنیزیم ماده ای به نام homozon  به حیوانات تزریق میکردن.

ازسال ۱۸۹۸ دکترbenedict lust که یک دکترآلمانی بودن درشهرنیویورک بنیانگذار  naturopathy   شد ودر مورد ازن کتاب ومقالات متعددی ارائه نمود.

در سال ۱۹۰۲ “دیکشنری کاربردی Materia Medica ، لندن، JH Clarke، استفاده از آب های زیرزمینی “اکسیژنیم” را در درمان کم خونی، سرطان، دیابت، آنفلوانزا، مسمومیت با مورفین، زخم های دهلیزی، مسمومیت با استریچنینی و سرفه های دودمان توصیف کرد.

در سال ۱۹۰۲ ، دکتر چارلز لیندر، دبیر Spokane، واشنگتن در یک مقاله محلی نوشته شد که اظهار داشت که او را به عنوان بخشی از عمل پزشکی استاندارد خود تزریق می کند.

در سال ۱۹۰۴ ، “استفاده پزشکی از Hydrozone (آب هیدروژن) و Glycozone (روغن زیتون اوزونات) توسط چارلز Marchand، یک شیمیدان نیویورک در نسخه ۱۹ خود ظاهر شد.

در سال ۱۹۱۱ ، “یک کتاب کار از جریان های با فرکانس بالا” توسط دکتر Noble Eberhart، MD، رئیس بخش درمان های فیزیولوژیکی در دانشگاه Loyola، شیکاگو منتشر شد. او جزئیات استفاده ازن برای درمان سل، آنمی، کلروز، وزوز گوش، کولون دودی، آسم، برونشیت، تب یونجه، بی خوابی، پنومونی، دیابت، نقرس و سیفلیس را در کتاب خود توضیح می دهد.

در سال ۱۹۱۲ دکتر هک بنت کتاب “راهنمای الکترو درمانگاهی” را منتشر کرد. او توصیف کرد که استفاده از ازن پس از گذر از طریق اکالیپتوس، کاج یا روغن تایلندی تنفس می کند.

درسال ۱۹۱۳انجمن اکسیژن شرق توسط دکتر بلاس وهمکاران در آلمان تشکیل شد.

درطی جنگ جهانی اول ازن برای درمان زخمها ، گانگرن واثرات گاز سمی استفاده شد.دکترآلبرت ولف از برلین درسال ۱۹۱۵از ازن برای معالجه سرطان روده بزرگ ،سرطان دهانه رحم وزگیل دهوبی استفاده میکرد.زخمهای انسدادی معمولا به عنوان زخمهای بسترویا زخمهای تحت فشار شناخته می شوند استفاده میکردن .

درسال ۱۹۲۰ دکتر چارلزنایسونگر،md، رئیس دانشکده پزشکی بیمارستان شیکاگو”الکترودرمانی”رامنتشرکردن که درفصل ۳۲خودبه عنوان “ازن یک عامل درمانی”منتشرنموده است. در سال ۱۹۲۰ ، نیکولا تسلا، بر اساس طراحی پلاسمای سرد خود، اجازه تولید مجوز تولید یک درجه تصفیه هوا ازن را در کانادا به خود اختصاص داد.

درسال ۱۹۲۶دکتر اتووربورگ ازموسسه kaiserدربرلین اعلام کرد که علت سرطان فقدان اکسیژن درسطح سلولی است .اوجایزه نوبل پزشکی را درسال ۱۹۳۱و دوباره درسال ۱۹۴۴دریافت کردو تنها پزشکی بودکه جایزه نوبل را دوبار دریافت کرد.

درسال ۱۹۲۹در ایالات متحده مبنی بر درمان ۱۱۴بیماری توسط ازن از طریق نویسندگان بیمارستانهای پیش رو در آمریکا ارائه شد.

در سال ۱۹۳۰ ، دندانپزشک سوئیس دکتر EA Fisch از ازن برای درمان امراض دهان و دندان استفاده کردو همین موضوع را به اروبین پاوری جراح آلمانی معرفی کرد.

در سال ۱۹۳۵ ، M. Sourdeau مقاله ای در رابطه با “ازن درمانی” در فرانسه منتشر کرد. دکتر Aubourg و دکتر Lacoste پزشکان فرانسوی بودند که با استفاده از فشار انسولین اوزون ۱۹۴۹-۱۹۳۸٫

در دهه ۱۹۴۰ دکتر Hans Wolff کتاب “اوزون پزشکی” را نوشت.

در سال ۱۹۴۲ ، “گودون تزریق واکسیناسیون و جراحی هیدروژنی: نظریه و تمرین” منتشر شده است پوشش استفاده از پزشکی ازن به عنوان پاک کننده روده بزرگ.

در طول جنگ جهانی دوم، دکتر رابرت میر در مورد ازن درمانی از جانب زندانیان آلمانی در جزیره الیس یاد گرفت و ۴۵ سال از اوزون در پزشکی استفاده کرد.

در سال ۱۹۴۴ ، دکتر اتو واربورگ دومین جایزه نوبل پزشکی را برای کشف علت اصلی سرطان در تنفس سلولی آسیب دیده به دست آورد.

در سال ۱۹۴۸دکتر ویلیام توراسکااورگن از ازن برای تولید دستگاههای خود کرد و درسال ۱۹۵۱دکترturskaمقاله “اکسیداسیون”مبنی بر تزریق ازن به ورید پورتال و به نتیجه رسیدن به کبد منتشر کرد.

در سال ۱۹۵۲ ، موسسه ملی سرطان، یافته های دکتر اتو واربورگ را درباره عدم وجود اکسیژن عامل سرطان بررسی کرد.

از سال ۱۹۵۳دکترآلمانی هانس ولف از تمرین ازن استفاده کردوکتاب “ازن پزشکی”را نوشت وبسیاری از پزشکان را در درمان ازن درمان نمود.

در سال ۱۹۵۴ فرانک توتی “Oxygen: Master of Cancer” را منتشر کرد.

در سال ۱۹۵۶ ، دکتر اتو واربورگ “در زمینه سلول های سرطانی” در علوم، ۲۴ فوریه ۱۹۵۶، Vol. ۱۲۳، Num. ۳۱۹۱  مطالعات خودرامنتشر کرد.

درسال ۱۹۵۷دکترhemsler.j اختراع ژنراتور ازن را که اساس گسترش ازن آلمان درطول ۳۵سال گذشته را تشکیل داد که امروزه ۷۰۰۰پزشک آلمانی روزانه از رادیو تراپی استفاده می کنند.

درسال ۱۹۶۱هانس ولف از ازن بر روی رماتیسم اصلی و جزئی انجام داد.

در سال ۱۹۶۶ ، دکتر اتو واربورگ، سخنرانی در مورد “ابتدای علل و پیشگیری از سرطان” را به نشس

ت برندگان جایزه نوبل در دریاچه کنستانس، آلمان فرستاد.

در سال ۱۹۷۱ ، دکتر Hans Wolff و پروفسور دکتر سیگفریید رییلینگ انجمن پزشکی آلمان را برای درمان درجه اول ازن پزشکی تاسیس کردند.

درسال ۱۹۷۷دکترRenate viebahn  یک ارزیابی فنی در مورد عمل ازن در بدن ارائه نمود.در سال ۱۹۷۷دکترجرج فربیات شروع به

درمان اولین بیمار مبتلا به ایدز به ازن کرد.

در سال ۱۹۷۹ ، دکتر جرج فریدوت با موفقیت از یک بیمار مبتلا به ایدز در هائیتی مبتلا به سارکوم کاپوزی با درجه اوزون پزشکی برخورد کرد.

و در سال ۱۹۸۰ دکتر Horst Kief هورست کفی موفق به درمان ایدز از طریق ازن شد.

در سال ۱۹۸۰ ، F. Sweet و همکاران، “Ozone selectively inhibits growth of Cell Cell Cancer” در مجله ی Science، Vol. ۲۰۹ به موارد استفاده ازن در پزشکی اشاره کرد.

در سال ۱۹۸۲ ، کتاب پزشکی پزشکی آلمانی “اوزون پزشکی” توسط انتشارات دکتر E. Fischer Medical در هایدلبرگ منتشر شده است.

 

در سال ۱۹۸۳ ، اولین کنفرانس بین المللی اوزون، سازمان بهداشت جهانی در واشنگتن دی سی، ایالات متحده آمریکا برگزار شد. خلاصه ها در کتاب “برنامه های کاربردی پزشکی ازن” منتشر شده، منتشر شده و ویرایش شده توسط جولیوس لاراوس.

در سال ۱۹۸۵ دکتر Renate Viebahn “فرآیند بیوشیمیایی تحت درمان با اوزون” را منتشر کرد. دکتر سیگفریید ریلیینگ “برنامه های کاربردی کلینیکی ازن درمانی” را منتشر کرد.

درنوامبر۱۹۸۶ سیتم اداری وسیله گردش خون مصنوعی برای اولین بار در طی ایمپلنت یک دریچه میترال مصنوعی انجام شد.

در سال ۱۹۸۷دکتر ریلینگ و دکتر ویبن “استفاده از ازن در پزشکی “متن استاندارد را در یک موضوع منتشر کردند.

درسال ۱۹۸۸ اولین کنگره ملی برنامه های کاربردی ازون شامل بسیاری ازکشورها ازجمله اسپانیا ایجاد شد . ودر سال ۱۹۹۰ اولین کنگره ازون در آمریکای لاتین انجام شد.

درسال ۱۹۹۲مرکز تحقیقات ازون بنام CNC  در کشور اسپانیا برای تحقیق وتوسعه در سرتاسرکشور شروع به کار کرد.در مارس ۲۰۰۹ انجمن اسپانیای متخصصان پزشکی بنام AEPROMO  توسط قوانینی که برای استفاده از ازون درپزشکی گسترش داد بطوریکه ۱۵ مجتمع مستقل از جمله جزایر بالری ، قناری ،مادرید و………. جزء انجمن آنها می باشند.

 

 

این انجمن با ارائه اعلامیه Rosetta Strone  درازون قدم مهمی در استفاده از ازون برداشتن بطوریکه بعد از گذشت ۴ماه با نوشتن ۱۷ پیش نویس در ۴ ژوئن ۲۰۱۰ دردومین گنگره بین المللی AEPROMO  نشست مدارس درمانی ازون در کالج ملی سلطنتی پزشکی مادرید درمان ازون تصویب شد واعلامیه توسط ۲۶ انجمن بین المللی درمانی در آفریقا – آسیا- اروپا وآمریکا امضاء شد وبه ۱۱ زبان ترجمه شد.

در سال ۱۹۹۰کوبایی ها در مورد موفقیت خود در درمان گلوکوم ملتحمه و رتینیت pigmentosaبا ازن گزارش دادند.

در سال ۱۹۲۲روسها تکنیکهای خود را برای استفاده از ازن در آب نمک را برای درمان قربانیان شوختگی با نتایج شگفت انگیز نشان دادند.

امروزه پس از ۱۳۰سال استفاده,ازن درمانی در انواع ملل مختلف شناخته شده است .آلمان –فرانسه –ایتالیا-روسیه – رومانی- جمهوری چک –لهستان-مجارستان-بلغارستان-اسرائیل-کوبا-ژاپن-مکزیک و در ۵ایالت آمریکاو……..کاربرد آن در بیش از ۴۰کشور می باشدوبیش از ۲۶۰۰۰ نفر از مسئولین بیمارستانی مسئولیت اعمال ازن به بیماران خود دارند.

ازن درمانی یک اقدام پزشکی است که باید توسط متخصصین حرفه ای و حرفه ای آموزش دیده انجام شودوبا استفاده از پروتکلهای که توسط انجمنهای علمی به عنوان aepromoتایید شده باشد باید انجام گیرد.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *